Uudiskiri

Kasutaja

Trüki

Uudised

Eesti Kalaliit osaleb maailma suurimal kalamessil

24.04.2009 11.17,

PRESSITEADE

 

24.aprill , 2009

 

 

Eesti Kalaliit koos 18 ettevõttega osaleb 28.-30. aprillil Belgias Brüsselis toimuval maailma kalaäri tähtsündmusel, messil European Seafood Exposition ja Seafood Processing Europe 2009

 

17.aastase traditsiooniga mess European Seafood Exposition on „business to business” tüüpi mess, kus on esindatud 1710 ettevõtet 93 riigist; külastajaid messile on registreerinud 150 riigist.

Eesti ettevõtted osalevad messil 9. korda.

Eesti kalaettevõtete messil osalemise eesmärgiks on kalatööstuste ekspordivõime suurendamine ja konkurentsivõime tõstmine Euroopa Liidu maade turgudel.

Eesti kalatööstuste jaoks on Euroopa Liit suurimaid turge, mida iseloomustab maksejõulisus ning kõrged nõuded kalatoodete kvaliteedile.

Suuremad ekspordiartiklid on jahutatud ning külmutatud kala ja kalafileed, samuti kalakonservid ja preservid. Eesti eksportis 2008.a. kalatooteid Euroopa Liitu 820 miljoni krooni eest,   imporditi kalatooteid Euroopa Liidu maadest 538 miljoni krooni eest.

 

“ Kalatoodete tarbimise vähenemine ,tooraine hindade kasv ning   armutu võitlus valmistoodete hinnaturul on ettevõtete kasumimarginaalid muutnud minimaalseks. Tänases majanduskeskkonnas , kus nõudlus kalatoodete järele on langenud võrreldes 2007.aastaga ligi 30% ;tagab Eesti kalatööstuste elujõulisuse ja majandusliku stabiilsuse orienteeritus ekspordile ja maksimaalse lisandväärtuse andmine kalatoodetele .” kommenteerib Eesti Kalaliidu juhataja Valdur Noormägi.

 

 

Eesti kalaettevõtete osalemist messil toetatakse Euroopa Liidu struktuurfondidest  2 miljoni krooniga. Eesti rahvusstendi (2 korruseline stend, üldpindalaga 185m2) kujunduse autoriks on disainer Marju Liigand, stendi ehitab Taveko Disain , logistika korraldab Astar Transport.

 

Eesti Kalaliit asutati 31. oktoobril 1995. aastal kuueteistkümne Eesti kalatöötlemisettevõtte poolt. Eesti Kalaliidu missiooniks on kodumaise kalanduse kui majandusharu arendamine ning kalatoodangu konkurentsivõime tõstmine sise- ja välisturgudel.

 

 

 

LISAINFORMATSIOON:

 

Valdur Noormägi

Eesti Kalaliidu juhataja

Tel. 5091796

kalaliit@online.ee

www.kalaliit.ee