Uudiskiri

Kasutaja

Trüki

Uudised

Eesti kalaettevõtted osalevad messi PRODEXPO 2011 Moskva

03.02.2011 21.31,

PRESSITEADE

 

03. veebruar, 2011

 

 

Eesti Kalaliit koos 16 kalaettevõttega osaleb 07.-11.veebruaril Vene Föderatsioonis Moskvas  toimuval rahvusvahelisel toiduainetetööstuse messil PRODEXPO 2011.

 

Messil osalemise eesmärgiks on ettevõtete ekspordi jätkusuutlikuse suurendamine toiduainetööstuse   konkurentsiturul Venemaal ja endistes SRÜ riikides.

 

Vene Föderatsioon on maailmas suurimaid kala ja kalatoodete eksportijad – importijad. Eesti kalatööstuste huvi messil on kalatoodete turustusvõimaluste laiendamine Vene Föderatsioonis ning endistes SRÜ riikides; samuti tooraine saamise võimalused kalatööstuste jaoks.

 

Eesti kalanduse elujõulisuse tagab orienteeritus ekspordile ja kalatoodetele maksimaalse lisandväärtuse andmine. Eesti ekspordib kalatooteid 70 riiki, kogu toodangust eksporditakse 80%. Kalatoodete ekspordimaht ületas 2010.aastal 200 miljonit eurot.

 

Eesti kalatööstuste jaoks on Venemaa suurimaid turge, mille ekspordimaht oli 2010 aastal 60 miljonit eurot. Suuremad ekspordiartiklid on jahutatud ja külmutatud kala ja kalatooted, samuti konservid ja preservid. Venemaa on oluline turg ettevõtjatele , kelle põhitoodanguks kilu- ja räimetooted. Külmutatud krevettide müügil on Eesti ettevõtted Venemaal turuliidriteks.

 

Eesti kalaettevõtete Hiiu Kalur, Läätsa Kalatööstus, Kajax Fishexport, Subland, DGM Shipping, Darina Fish, Rai Grupp, Katanter, Maseko, Masekonord, Kirderand, Avektra, VRHL, Kaabeltau, MFV Lootus, JAPS MVM osalemist messil PRODEXPO 2011 toetatakse Euroopa Kalandusfondist 96 000 euroga.

 

Eesti Kalaliit asutati 31. oktoobril 1995. aastal kuueteistkümne Eesti kalatöötlemisettevõtte poolt. Eesti Kalaliidu missiooniks on kodumaise kalanduse kui majandusharu arendamine ning kalatoodangu konkurentsivõime tõstmine sise- ja välisturgudel.

 

 

 

LISAINFORMATSIOON:

 

Valdur Noormägi

Eesti Kalaliidu juhataja

Tel. 5091796

Skype: kalaliitvaldur

kalaliit@online.ee