Uudiskiri

Kasutaja

Trüki

Uudised

Eesti Kalaliit osaleb messil European Seafood Exposition

22.04.2010 11.08,

Eesti Kalaliit koostöös 26 Eesti kalandusettevõttega osaleb 27.-29. aprillil Belgias Brüsselis toimuval maailma kalaäri tähtsündmusel, messil European Seafood Exposition ja Seafood Processing Europe.

18.aastase traditsiooniga mess European Seafood Exposition on „business to business” tüüpi mess, kus on esindatud 1530 ettevõtet 73 riigist.

Eesti ettevõtted osalevad messil 10. korda.

Eesti kalanduse elujõulisuse ja majandusliku stabiilsuse tänases majanduskeskkonnas tagab orienteeritus ekspordile. Eesti ekspordib kalatooteid hinnanguliselt 3,2 miljardi krooni eest 75 riiki. Eesti kalatööstuste jaoks on Euroopa Liit suurimaid turge, mida iseloomustab maksejõulisus ning kõrged nõuded kalatoodete kvaliteedile. Suuremad ekspordiartiklid on jahutatud ning külmutatud kala ja kalatooted, samuti konservid ja preservid.

 

Messil osalemise eesmärgiks on Eesti kalaettevõtete ekspordivõime suurendamine ja ekspordigeograafia riskide maandamine eri riikide vahel.

 

Eesti kalaettevõtete osalemist messil toetatakse Euroopa Kalandusfondist summas 2 000 000 krooni. Eesti rahvusstendi korraldajaks ( 2 korruseline stend , üldpindalaga 200m2 ) on Eesti Kalaliit, kujunduse autoriks on disainer Marju Liigand, stendi ehitab Taveko Disain , logistika korraldab Astar Transport.

 

Eesti Kalaliit asutati 31. oktoobril 1995. aastal kuueteistkümne Eesti kalatöötlemisettevõtte poolt. Eesti Kalaliidu missiooniks on kalanduse kui majandusharu arendamine ning kalatoodangu konkurentsivõime tõstmine sise- ja välisturgudel.

 

 

 

LISAINFORMATSIOON:

 

Valdur Noormägi

Eesti Kalaliidu juhataja

Tel. 5091796

kalaliit@online.ee

www.kalaliit.ee