Uudiskiri

Kasutaja

Trüki

Uudised

Eest Kalaliit osales rahvusvahelisel toiduainetetööstuse messil SIAL

27.10.2008 12.27,

11 Eesti kalatööstust osales Prantsusmaal Pariisis toimunud rahvusvahelisel toiduainetetööstuse messil SIAL.

 

Mess SIAL on maailma toiduainetetööstuse aastane tähtsündmus. Messil oli esindatud 5420 ettevõtet 103 riigist. Riikide rahvusstende oli 97, nende seas ka Eesti. Messi kajastas 1400 ajakirjanikku.

2006.a. külastas messi SIAL 141 000 külastajat 191 riigist.

 

Eesti Kalaliidu ühisstendil osalenud ettevõtete messil osalemise eesmärgiks oli kalatööstuste ekspordivõime suurendamine maailma toiduainetööstuse konkurentsiturul. Väga oluliseks oli osalenud ettevõtetele informatsioon uute tehnoloogiate juurutamisest toiduainete sektoris ning uued trendid

tootearendusele (pakendid, maitseomadused); toodete hinnakujundus jne.

Eesti kalatööstuste elujõulisuse tagab orienteeritus ekspordile. Eesti ettevõtted ekspordivad kalatooteid 75 riiki.

Eesti kalatööstuste jaoks on Euroopa Liit suurimaid turge, mille maht ületas 2007 aastal 1,5 miljardit krooni. Suuremad ekspordiartiklid on jahutatud ja külmutatud kalatooted, samuti konservid ja preservid.

Tänu SIAL messil saadud kontaktidele on 2009 aastal oodata ekspordimahu kasvu ca 15% ning senisest laiemat kalatoodete sortimenti.

 

Eesti kalatööstusettevõtete osalemist messidel SIAL toetati Euroopa Kalandusfondist summas 1 miljon krooni. Eesti Kalaliidu ühisstendi kujunduse autoriks oli disainer Marju Liigand, stendi ülesehitust Pariisis teostas Taveco Disain.

 

Eesti Kalaliit asutati 31. oktoobril 1995. aastal kuueteistkümne Eesti kalatöötlemisettevõtte poolt. Eesti Kalaliidu missiooniks on kodumaise kalanduse kui majandusharu arendamine ning kalatoodangu konkurentsivõime tõstmine sise- ja välisturgudel.

 

 

 

LISAINFORMATSIOON:

 

Valdur Noormägi

Eesti Kalaliidu juhataja

Tel. 5091796

kalaliit@online.ee